Nabídka spolupráce 24. 6. 2019

Technik IT - podpora MS infrastruktury


Požadujeme 

* SŠ/VŠ vzdělání
* dobré komunikační schopnosti a vstřícné jednání
* schopnost a ochotu rychle se učit, analyzovat problémy a požadavky zákazníků
* samostatnost, odpovědnost, pečlivost, spolehlivost
* znalost mobilní techniky - tablety, telefony
* základní znalost počítačových sítí
* všeobecný přehled v IT
* komunikace se zákazníky a zpracování jejich požadavků
* tvorba technické dokumentace
* technická podpora systémů a odstraňování chyb přímo u zákazníka
* testováni
* spolupráce na projektech
* chuť podílet se vlastními nápady na rozvoji aplikací a týmu
* min. pasiovní znalost AJ

 

Výhodou 

* zkušenost se správu serverých produktů: Hyper-V, Exchange 2010/2013/2016/2019, Win server 2012/2016/2019
* zkušenosti s IP telefonií
* zkušenost s FW
* řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme 

* zajímavou a různorodou práci
* možnost dalšího vzdělávání v oblasti IT
* práci na plný úvazek
* příjemný, pohodový kolektiv
* nástup ihned 


Náplň práce 

* zodpovědnost za řešení uživatelských problémů
* uživatelská podpora koncových uživatelů
* instalace HW a SW vybavení
* diagnostika HW, SW problémů a jejich řešení
* zajištění provozu sítě a ICT systémů 

Doplňující informace 

* místo výkonu práce: Praha 5

Kontakt:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Nový ceník 2017 27. 1. 2017

Nový ceník od 1.1.2017. Více na www.twinscomp.cz/cenik

Certifikace UniFi 15. 11. 2016

 

Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Dnes úspěšně složená certifikace pro systém Ubiquiti UniFi

 

 

 

 

 

 

 

 

Změna cen 4. 1. 2016


 

 

Od 1.1.2016 dochází ke změně hodinové sazby technických prací. Finální sjednocení hodinové sazby na: 890,- bez DPH/hod.

 

 

KENTIX - ICT monitoring 3. 8. 2015

 


Váš hardware pod kontrolou odkudkoliv a kdykoliv!

 

Vzdálené informace o možném nebezpečí na Vašem HW. Možnost vzdáleně spravovat hlášení, informace o možném nebezpečí.

 

Kentix - nové možnosti zabezpečení ICT infrastruktury

 

Kentix je vhodné pro ICT serverovny, kritická místa a řízení přístupu do hlídaných míst. Díky přítomnosti velmi citlivých multisensorů máte okamžitý přehled o změnách vlhkosti a teploty (náhlé i postupné), změně rosného bodu, přítomnosti požáru, kouře či CO v prostoru, vniknutí osob do místnosti či rozvaděče (a její identifikace), pohybu v monitorovaném prostoru, přerušení dodávky el. energie, změně napětí a unikátních tekutinách v monitorovaném prostředí. Multisenzorové řešení zahrnuje multisenzor LAN, multisenzor RF a multisenzor RACK.

 

Díky systému Kentix máte jednoduše kvalitní online monitoring všech vámi požadovaných lokalit, stavů a hrozeb. Není potřeba nic dokupovat ani upgradovat, GSM modul je standartem Alarm managera.

 

Ukončení podpory Server 2003 10. 4. 2015

Ukončení podpory pro systém Windows Server 2003

Podpora společnosti Microsoft pro systémy Windows Server 2003 a Windows Server 2003 R2 bude k 14. červenci 2015 ukončena. To znamená, že přestanou být vydávány nové aktualizace a opravy zabezpečení. Žádná datová centra, která budou po tomto datu využívat uvedený operační systém, již nebudou splňovat požadavky na dodržování předpisů. Prozkoumejte, jaké máte možnosti a jaké prostředky jsou připraveny, aby vám pomohly s upgradem a migrací na systém Windows Server 2012 R2. Postupujte podle čtyř jednoduchých kroků: Identifikace, posouzení, výběr cílového umístění a migrace – díky tomu budete moci přejít do další fáze evoluce datových center.

 

Legalizace Windows 7 Home Premium 8. 12. 2014

Od 1.prosince Microsoft spustili tzv. legalizační kampaň na Windows 7 Home Premium. V období od 1.12.2014-31.3.2015 může koncový zákazník samostatně zakoupit OEM. Může tak zakoupené OEM použít jak na legalizaci OS (místo GGK), tak na upgrade OS (např. Windows XP). Akce se vztahuje pouze na Windows 7 Home Premium. Vyjímka se vztahuje pouze na Českou republiku  a změna tak nebude zanesena v MSLT.

 

Příležitosti mohou využít i školy k dokoupení chybějících podkladových licencí, protože pro Academic je Windows 7 Home Premium platnou podkladovou licencí. (Neplatí pro Gov a commercial.)

 

 

XBOX ONE 14. 10. 2014

Na český trh byla oficiálně uvedena nová verze Xboxu označená jako One. Verzi 360 v portfoliu přímo nenahrazuje, ale obě konzole budou prodávány současně dál. Xbox One je zaměřena především pro core hráče, proto je konzole hardwarově nadupaná, čemuž odpovídá i cena produktu. Doporučená koncová cena je 10 990 Kč. Variantou pro domácí, rodinou zábavu tak stále je Xbox 360. Vývoj nových her pro 360 bude pokračovat i nadále, nově bude k dispozici s 500 GB pevným diskem. V omezeném množství bude Xbox One k dispozici s novou generací Kinectu, ale nabídka her pro Kinect bude i do budoucna omezená.

 

Windows 7 home 14. 10. 2014

Ukončení prodeje Windows 7 Home Premiu OEM

V říjnu 2014, bude ukončen prodej Windows 7 Home Premium OEM. Někteří prodejci sice zboží na skladě budou mít, ale nedokážeme predikovat na jak dlouho jim vydrží a jak se bude vyvíjet cena. Edice Professional bude nadále v prodeji a možnost downgradu u verze Pro zůstává nezměněna. 

 

 aktuální cena od 2.599,- bez DPH

  

 

 

Konec Windows serveru 2003 13. 10. 2014

 

Vaše data mohou být již brzy v nebezpečí!

Konec podpory Windows Server 2003 se blíží.
Jeho dalším používáním vystavujete své podnikání
velkým rizikům. Přejděte na nový server včas.

 

 

 

Přechod je náročný a dlouhý proces. Budete-li ho odkládat, hrozí vám:

 • ·  ztráta firemních dat,

 • ·  výrazný nárůst finančních nákladů na migraci,

 • ·  bezpečnostní rizika v serverovém operačním systému,

 • ·  nedodržení povinných standardů.

 

Nejlepší řešení je nákup nového hardwaru přímo s operačním systémem Windows Server 2012. Včasným řešením situace získáte:

 • ·  bezproblémový přechod na nové serverové řešení,

 • ·  úsporu nákladů na migraci,

 • ·  nejmodernější služby a funkce,

 • ·  rychlý a bezpečný systém pro své podnikání.

 

 

 

Konec podpory Windows XP 9. 4. 2014

end

Jak již určitě Víte tak 8. dubna 2014 přestal Microsoft podporovat víc než deset let starý systém
Windows XP. Díky tomu již nebudete dostávat aktualizace, a to ani aktualizace
zabezpečení. Ke stejnému datu také skončila podpora pro Microsoft Office 2003.

Jaké budou možné dopady na podnikání:

Tato skutečnost může/nemusí mít dopady i na Vaše podnikání. Pokud používáte některý z těchto produktů, měli byste co nejdříve uvažovat o pořízení aktuálně nabízených verzí Windows a Office.

A jaké že bezpečnostní rizika to jsou:

Problémy s kompatibilitou
Bez technické podpory
Výpadky, stabilita, celková funkčnost

Bez důležitých aktualizací zabezpečení mohou Váš počítač ohrožovat viry, spyware a další škodlivý software. Ani antivirový software Vás nedokáže úplně ochránit, když nebude podporovaný samotný operační systém Windows XP.

 

Nabízíme Vám možnosti, které  Vám poskytuje Windows 8 a nový Office:

Nyní máte jedinečnou příležitost přesvědčit se, co 10 let inovací v novém Windows a Office (Office 365 nebo Office 2013) může přinést Vaší firmě. Větší stabilitu, rychlost, silné zabezpečení, zvýšení mobility a produktivity – pro modernizaci mluví řada dobrých důvodů. Přesvědčte se, pořiďte si nový Windows a Office, a dopřejte si méně prostojů a nepřerušenou podporu. Mějte své dokumenty a e-maily v bezpečí vysoká produktivita vždy a všude využijte svůj pracovní den naplno. Nejlepší možnosti práce. Nový Windows a Office nabízejí pokročilé funkce a bezpečení, mimojiné: integrovaný firewall, antivir, či ochranu před škodlivým softwarem. Šifrování dat pomocí nástrojů BitLocker a BitLocker To Go navíc pomáhá chránit data na pevných discích a jednotkách USB. Dokonce můžete nastavit přístupová práva pro jednotlivé e-maily a přílohy.

 

Jak Upgradovat z Window XP na Windows 7:

V případě, že budete i nadále používat staré PC (tedy licence OEM) - využijte tzv licenci GGK - Win 7 Professional 32-bit/64-bit Czech SP1 Legalization DVD (cca 3500,- bez DPH)


Pokud budete kupovat celé nové PC nebo budete upgradovat stávající PC OEM  - Windows 7 Home Premium 64-bit Czech SP1 1pk OEM DVD, Windows 7 Professional 64-bit Czech SP1 1pk OEM DVD, Windows 7 Home Premium 32-bit Czech SP1 1pk OEM DVD, Windows 7 Professional 32-bit Czech SP1 1pk OEM DVD.


Jak Upgradovat z Window XP na Windows 8.1:

V případě, že budete i nadále používat staré PC FPP - Microsof Windows 8.1 Pro, Microsof Windows 8.1 Pro 32-bit/64-bit Czech DVD, Microsof  Windows 8.1, Microsof  Windows 8.1 32-bit/64-bit Czech DVD. V případě, že budete i nadále používat staré PC ESD - Win Pro 8.1 32/64  All Lng Activate-Here, Microsoft Windows Pro 8.1 32/64  All Lng Activate-Here, Win 8.1 32/64  All Lng Activate-Here, Microsoft Windows 8.1 32/64  All Lng Activate-Here.

Pokud budete kupovat celé nové PC nebo budete upgradovat stávající PC OEM - Microsoft Windows 8.1 Pro, Microsoft Windows 8.1 Pro 32-bit CZ 1pk OEM DVD, Microsoft Windows 8.1 Pro, Microsoft Windows 8.1 Pro 64-bit CZ 1pk OEM DVD, Microsoft Windows 8.1, Microsoft Windows 8.1 32-bit CZ 1pk OEM DVD, Microsoft Windows 8.1, Microsoft Windows 8.1 64-bit CZ 1pk OEM DVD            

Pokud si i nádále nevíte rady tak neváhejte nás z konktaktovat! Rádi Vám poradíme, pomůžeme.

 

konec XP 13. 2. 2014

Na základě zpětné vazby od zákazníků, kteří vyžadovali jasná pravidla týkající se délky a způsobu podpory jednotlivých produktů, představil Microsoft v roce 2002 Životní cyklus podpory produktů. Podle těchto zásad poskytuje společnost Microsoft podporu na své klíčové obchodní produkty a vývojářské nástroje v minimální délce 10 let (5 let všeobecné odborné pomoci a 5 let prodloužené odborné pomoci, podpora se váže k poslední aktualizaci Service Pack daného produktu). A právě u Windows XP a Microsoft Office 2003 uplyne v relativně krátké době 10 letá podpora těchto produktů.

Windows XP SP3 a Microsoft Office 2003 přestanou být podporovanými produkty od 8. dubna 2014.
V případě, že jste ještě nepřešli na novější verze produktů Windows a Office, máte nejvyšší čas. Z historické zkušenosti plyne, že přechod na novější verze může trvat firmám a organizacím 18 až 32 měsíců, v závislosti na jejich velikosti a počtu používaných programů. Dalším důležitým bodem je stáří počítačů, kde je nutné v mnoha případech při přechodu na novější verze produktů pořídit také nové počítače.

Od 8. dubna 2014 již nebudou vydávány bezpečnostní aktualizace pro Windows XP a Office 2003. V případě, že se v tomto produktu objeví bezpečnostní chyba, která může být zneužita útočníky, společnost Microsoft nebude již vydávat bezpečnostní aktualizace, které by tuto chybu opravily a znemožnily její využití. Jedinou možností je přejít co nejdříve na novější verzi operačního systému Windows a sady Microsoft Office. Kromě jistoty, že budete i po tomto datu chráněni, získáte navíc nové funkce a možnosti, jak lépe využít své počítače.

Nevíte si rady jak upgradovat Váš stávající Operační systém? Kontaktujte Naše odborníky, kteří Vám rádi pomůžou s výběrem nového OS či hardwaru.

Microsoft Windows 8.1 22. 11. 2013

 

Ve čtvrtek 14.10.2013 společnost Microsoft vydala dlouho očekávaný update Windows 8.1. Již je máte? Současní uživatelé W8 mohou balíček vylepšení a oprav stahovat zdarma.

Windows 8.1 je bezplatný update pro stávající uživatele W8, ale je též dostupný pro uživatele starších verzí Windows nebo též na nových zařízení. Novinky updatu? Větší možnosti přizpůsobení úvodní obrazovky, celkové prostředí Windos a též chování systému při práci s více monitory. Jedna z největších změn je návrat tzv. tlačítka Start na systémovou lištu. Dané tlačítko však nespouští klasickou nabídku jako W7, ale pouze přepíná na rozhraní tzv. Metro, uživatelské menu se objeví při kliku pravým tlačítkem. Nově je i vyhledávání v pc, prvotní vyhledávání bohužel v BING. Update též obahuje nový IE11, SKYPE spustitelný přímo ze zamknuté plohy. Pokud máte tedy W8 a ještě nemáte updae na 8.1 začněte stahovat ještě dnes :) velikost updatu je 3,62 GB. Stahovat můžete ZDE.

 

MICROSOFT 16. 9. 2013

Odevzdejte Nám Váš iPad a my Vám dáme poukázku na MS Surface.

 

ipadvrssurface

Microsoft se opět pustil do iPadů. Tentokrát si z nich však nedělá legraci skrze klasický reklamní šot, ale naopak vybízí majitele jablečných tabletů, ať zajdou do některého z kamenných obchodů Microsoftu v USA a Kanadě a prodejna jejich iPad vykoupí nejméně za 200 dolarů. Příchozí ale samozřejmě nedostanou hotovost, ale dárkový poukaz ve stejné ceně, za který si mohou koupit (třeba) tablet Surface RT. Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-venujte-nam-vas-ipad-a-my-vam-dame-poukazku-na-surface/sc-4-a-170533/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

Microsoft zdražuje 21. 8. 2013

Cenové změny Windows Server Datacenter a Windows
Server Remote Desktop CAL

Bohužel tentokrát i jedna nepříjemná zpráva. S účinností od 1.11.2013 dochází k navýšení cen u následujících produktů:

Windows Server Datacenter – nárůst 28%

Windows Server Remote Desktop CAL – nárůst 20%

Cenový rozdíl mezi OEM a multilicencí zůstává zachován.

 

 

Microsoft vrátí do Windows 8 tlačítko Start 31. 5. 2013

 start-w8 

Mnoho uživatelů nových W8 jistě zajásá po přečtení této informace. Největší světová softwarová společnost Microsoft vrátí do svého nejnovějšího operačního systému Windows 8 tlačítko Start, na jehož odstranění si řada uživatelů stěžuje. Též jste zvyklí na tlačítko START? Již se dočkáme v aktualizaci Windows 8.1 zavede Microsoft i řadu dalších vylepšení, zaměřených zejména na zákazníky tabletů (doufejme, že i my co pracujeme na desktopech se dočkáme vylepšení).

Dle finanční ředitelky Microsoftu Tami Rellerové, která má na starosti divizi Windows, budou po aktualizaci na W8 podporovány také nejrůznější velikosti a rozlišení displeje. Až doposud totiž W8 pro neomezený chod vyžadovaly rozlišení alespoň 1366 x 768 obrazových bodů. Podpora nižšího rozlišení otevře cestu tomuto operačnímu systému také na levnější a menší tablety, kde zatím kraloval konkurenční Android.

Windows 8.1  (jak tuto verzi MS pojmenoval) nabídne dále vylepšenou funkci vyhledávání, která umožňuje vyhledávat dokumenty v počítači i prohledávat internet z jednoho okénka. Uživatelé budou moci také mnohem snadněji upravovat podobu úvodní obrazovky a poprvé bude možné otevřít dvě okna zároveň. Novinka také bude mít nejnovější verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 11 (doufejme že kompatibilita bude lepší než u IE10).

w8

Podle dat analytické skupiny StatCounter se v České republice minulý měsíc těšil největší popularitě operační systém Windows 7 (54,13 %). Druhá příčka patřila verzi XP (26,84 %) a třetí Vistám (7,08 %). Hned za nimi se pak umístily W8 (4,62 %).

Microsoft uvedl na trh Windows 8 loni v říjnu. Celosvětově Microsoft od října prodal 100 miliónů licencí Windows 8 (avšak to je jen odhad prodaných licencí) denní používání licencí W8, si dovoluji tvrdit, bude podstatně nižší!

Lorenc Petr

Zaciname s W8 18. 3. 2013

Umíte už ovládat nové WINDOWS 8?

Právě byla spuštěna nová webová stránka http://zacinameswindows.cz , kterou Vám doporučujeme jako první návod, jak se naučit W8 ovládat.

 

Konec SBS 2011 18. 3. 2013

Připomínáme, že v letošním roce bude končit prodej Windows Small Business Serveru 2011. V režimu multilicencí bude prodej ukončen 30.6.2013 a v případě OEM do konce kalendářního roku 2013!

OEM SBS 2011 CALY budou k dispozici do roku 2016.

Plná podpora produktu bude omezena v roce 2020.

Přímý nástupce nebude, nepřímo je nahrazen Windows Server 2012 Essentials a cloudovými službami.

Ceny Nových Office 2013 7. 3. 2013

 

Kolik bude stát Office 365 a Office 2013?

Nová řada produktů Office 365 obsahující aplikace, sady, služby a servery bude uváděna na trh v několika fázích. V prosinci 2012 budou uvedeny multilicenční sady pro střední a velké zákazníky. V únoru 2013 přijdou na trh klasické sady Office 2013 pro domácnosti a menší organizace. Služby Office 365 a další produkty Office určené pro mobilní zařízení (telefony či tablety) budou postupně přicházet na trh od března 2013.

Přehled hlavních novinek v novém Office

Nový Office, cloudová verze Office 365 i klasické sady Office 2013, přináší pro uživatele několik zásadních modernizací. Jedná se především o:

 • Předplatné: hlavními nabízenými produkty, kromě klasických sad Office 2013, jsou sady služeb Office 365. Sady Office 365 zahrnují kompletní portfolio aplikací Office a k nim další služby aplikací poskytovaných prostřednictvím internetu (online úložiště, elektronická pošta, chat, videokonference, Office Web Apps apod.).

 • Trvalý vývoj: zákazníci využívající sady Office 365 budou získávat nové verze aplikací prostřednictvím průběžných aktualizací. Microsoft bude v sadách Office 365 uvolňovat novinky v aplikacích průběžně, nikoliv v tříletých cyklech jako tomu bylo dosud.

 • Instalace na 5 + 5 zařízení uživatele: sady Office 365 umožňují jednomu uživateli nainstalovat Office současně až na 5 zařízení typu PC nebo Mac a 5 mobilních zařízení (tablet nebo telefon). Tato zařízení může uživatel měnit.

 • Nejlepší na Windows 8: aplikace Office jsou naprogramovány pro maximální využití možností operačního systému Windows 8 a Windows 7. Aplikace běží v prostředí desktop Windows 8, budou však postupně k dispozici i aplikace Office s uživatelským prostředím ve stylu Windows 8 Apps (aplikace s označením MX). Kromě Windows bude Office k dispozici také na další operační systémy Windows Phone, Windows RT, Mac OS, Android, iOS a Symbian. Kromě toho Microsoft uvádí i svou novou verzi webových Office Web Apps.

 • Ovládání dotykem: všechny aplikace Office je možné ovládat nejen myší a klávesnicí, ale také dotykem. Při ovládání dotykem se automaticky změní uživatelské rozhraní aplikací Office, tuto změnu lze rovněž zapnout ručně z libovolné aplikace Office.

 • Výchozí úložiště v cloudu: při ukládání souborů aplikací Office je výchozím úložným prostorem online úložiště. I při ukládání souborů na disk dochází k paralelnímu ukládání do online úložiště. Výhodou je, že uživatel má k dispozici své dokumenty všude tam, kde existuje připojení k internetu.

 • Personalizace: uživatel se z prostředí Office může přihlásit k účtu sítě nebo ke svému online účtu (účet Microsoft nebo účet Office 365). Po přihlášení se Office automaticky přizpůsobí danému uživateli – zobrazí naposledy používané složky a soubory, přizpůsobí uživatelské rozhraní, spustí doinstalované doplňky, zapne uživatelské slovníky pro korektor pravopisu aj.

 • Instalace: Office se instaluje na PC prostřednictvím technologie „Klikni a spusť“. Díky ní může uživatel začít používat Office již po několika vteřinách instalace, navíc jej lze instalovat paralelně k existující starší verzi Office.

 • Office na vyžádání: uživatel sady Office 365 si bude moci stáhnout a spustit aplikaci Office nebo jen její část na libovolném PC. Po skončení práce je aplikace na PC znepřístupněná.

 • Aplikační telemetrie: softwarový nástroj pro správce IT velkých organizací, který sbírá informace z klientských instalací Office (funkčnost aplikací a instalovaných doplňků, celistvost dokumentů Office apod.) a zobrazuje je v Excelu v přehledném dashboardu.

 • Elektronická distribuce: instalační balíček Office již nebude distribuován na fyzickém médiu. V maloobchodě zákazník zakoupí krabičku s ročním předplatným služeb Office 365 nebo krabičku klasické sady Office 2013. Ta bude obsahovat kód (Product Key) pro přístup na web, z něhož si bude moci zákazník Office nainstalovat.

 • Office Store: uživatelé Office mají k dispozici obchod Office Store z něhož mohou instalovat další aplikace a doplňky do Office. Některé z nich jsou k dispozici zdarma, jiné lze koupit.

 • Cloud Application Model: dává programátorům možnost vyvíjet doplňky a aplikace pro Office hostované v cloudu. Aplikace pak mohou být publikovány v Office Store nebo SharePoint Store. Protože běží v cloudu, jsou k dispozici uživatelům Office nebo informačního portálu SharePoint bez nutnosti instalace na konkrétní počítač.

 

Office již brzy 13. 12. 2012

Uvedení nového Office se blíží. Na konci tohoto kalendářního roku 2012 Microsoft uvádí nový Office v anglickém jazyce a v první polovině roku 2013 přijde na trh i česká verze. Kromě celé řady inovací, nový Office přináší zákazníkům také nové možnosti pořízení dané licence. Za pozornost stojí možnost nákupu formou služby, kdy uživatel v ceně jednoho předplatného získá nový Office až pro deset různých zařízení.

Nový Office můžete vyzkoušet už dnes ve formě Customer Preview - ke stažení ZDE (tato verze není vhodná pro produkční prostředí)

Nevíte si rady jak pořídit nové Office? Rádi s Vámi probereme možnosti a aktuální výhodné nabídky přechodu na Office 2010 a Office 2013.

kontaktujte Nás: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Microsoft nabídne domácí Office 365 s volnými minutami na Skype 25. 10. 2012

 

 

Společnost Microsoft na svém blogu Office zveřejnil detaily dvou předplacených balíků Office 365 Home Premium a Small Business Premium. Proti původnímu klasickému Office nabízí více licencí a lepší parametry webových služeb. To vše za cenu měsíčního, nebo ročního předplatného.

 

Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-nabidne-domaci-office-365-s-volnymi-minutami-na-skype/sc-4-a-165476/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=RSSfeed#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylinkOffice 365 Home Premium

Tento kancelářský balík obsahuje komplet sbírku programů Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher. Tyto programy budou moci předplatitelé zpouštět az na pěti různých zařízení. Během streamované instalaci budou moci uživatelé například ve Wordu pracovat již během stahování potřebných dat. Tuto techniku si můžete již nyní vyzkoušet u betaverze Office 2013.  Tímto Microsoft udrží Office 365 neustále aktualizovaný.

Vlastnosti:

 • Office až na pěti zařízeních

 • 20 dodatečných GB pro SkyDrive

 • 60 volných minut měsíčně pro Skype

Měsíční předplatné této verze bude stát 8,3 dolarů (dle kurzu 159 korun), respektive 100 dolarů ročně (dle kurzu 1 912 korun). K dispozici bude třicetidenní bezplatná zkušební verze.

 

 

Office 365 Small Business Premium

Kromě původního balíčku Small Business nyní bude k dispozici také verze Premium, vhodná pro firmy do deseti zaměstnanců. Office 365 bude dostupný na pěti počítačích pro jednoho uživatele s možností zařízení kdykoliv změnit. Bonusy zahrnují 25GB schránku Outlook, sdílený kalendář, seznam kontaktů, úkolovník a 10 GB volného firemního místa na cloudu.

Firmám bude také umožněno pořádat online konference v HD kvalitě. Firemní balíček bude v prodeji opět v online i fyzické verzi za 12,50 dolarů měsíčně, případně 149,99 dolarů ročně. Samozřejmostí je třicetidenní zkušební verze. Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-nabidne-domaci-office-365-s-volnymi-minutami-na-skype/sc-4-a-165476/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=RSSfeed#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

 

Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-nabidne-domaci-office-365-s-volnymi-minutami-na-skype/sc-4-a-165476/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=RSSfeed#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

 

Office 2013 ZDARMA 18. 10. 2012

 

Od 19.10.2012 máte možnost po registraci MS Office 2010 získat zdarma nový MS Office 2013. Rozhodujícím datem je datum registrace.

Nový Office 2013 získá zákazník na www.office.com/offer (stránka se ativuje 19.10.2012) v termínu od uvedení nového Office na trh (předpoklad únor 2013) do 31.5.2013. Více informací o postupu najdete zde, kde lze již teď stáhnout zkušební verzi nového Office.

Podmínky akce:

 • akce platí pro nákup od 19.10.2012 do 31.12.2012, nerozhoduje datum pořízení (zakoupení)

 • jedna právnická nebo fyzická osoba smí nabídku využít maximálně pro 5 licencí

 • stávající licence Office 2010 neztrácí a může si je ponechat

 • platí pro licence FPP, PKC, OEM

 

 

NVIDIA GeForce GTX 650 Ti 11. 10. 2012

Nová grafická karta GeForce GTX 650 Ti

V úterý 9.10.2012 v 15.00 hod., společnost NVIDIA ve spolupráci s výrobními partnery uvedla na trh posledního člena nové „rodiny“ GeForce GTX 600, tentokrát se jedná o grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 650 Ti. S příslibem “titanové” edice v samotném názvu přináší GTX 650 Ti našlápnutý výkon za mimořádnou cenu startující na 3 440 CZK vč. DPH, budete si moci vychutnat hry jako: Call of Duty: Black Ops II, Assassin’s Creed III, MechWarrior Online, Hawken a další. Vybraní autorizovaní výrobci grafických karet budou k vybraným modelům GeForce GTX 650 Ti nabízet plnou verzi hry Assassin’s Creed III od společnosti Ubisoft, o které můžeme bez obav tvrdit, že je jedním z nejočekávanějších akčních titulů letošního roku na PC.

 Stejně jako její předchůdci představuje GeForce GTX 650 Ti fenomenální příležitost pro upgrade pro hráče, kteří stále využívají technologie starší generace. Ve srovnání například s GeForce 9600 GT, představuje nová GTX 650 Ti více než pětinásobek výkonu, a to i v DX11 a se zapnutými oku lahodícími efekty. Dramatický rozdíl v zobrazování a plná podpora 1080p hraní totálně mění to, jak hry vypadají a celkový pocit z jejich hraní, ono ponoření se do nich, které je možné pouze s grafickými kartami GeForce GTX.

 

Níže najdete stručné specifikace NVIDIA GeForce GTX 650 Ti:

 

                        

Grafické karty GTX 650 Ti jsou již dnes skladem 2GB verze a hned začátkem příštího týdne můžete počítat i s verzemi 1GB. V případě zájmu o tuto novinku nebojte se nás kontaktovat Twinscomp, s.r.o. Více informací ohledně GeForce GTX 650 Ti můžete získat na www.GeForce.com.

 

Co o Nás napsal Reseller Magazine 24. 9. 2012

reseller

  

Moderní IT na platformě Microsoft - 21.09.2012

Když základní řešení přestane stačit, je zapotřebí nabídnout zákazníkovi něco lepšího. Podívejme se, jak se to povedlo partnerovi Twinscomp.

Ten musel u zákazníka vyřešit přechod z Microsoft Windows Small Business Server 2008 na Microsoft Windows Server 2008 R2 Hyper-V a Microsoft System Center Essentials Plus 2010 (SCE Plus) – a udělal to s pomocí distributora Tech Data Distribution a jeho divize VAD Azlan. Před pořízením a nasazením nového systému využívala společnost Inco Engineering, jež se zabývá dodávkami zařízení pro vertikální hlubinnou těžbu, technologii Microsoft Windows Small Business Server 2008.

Společnost o velikosti 120 zaměstnanců a se čtyřmi pobočkami v rámci ČR využívala celkem šest fyzických serverů, na nichž provozovala celou řadu systémů (poštovní server, databázový server, intranet, firewall apod.). Stroje různého stáří a výkonu byly nahodile rozmístěny po pobočkách, přičemž společnost byla zvyklá je postupně obměňovat tak, jak s rostoucím stářím klesala jejich spolehlivost a rostly náklady na údržbu a obměnu hardwarových komponent. U starších serverů se proto začínaly objevovat problémy s dostupností a docházelo k výpadkům služeb, což mělo negativní dopad na produktivitu společnosti a projevilo se také v nákladech na správu IT. Nákladná byla i softwarová údržba, neboť každý server byl spravován samostatně (bez sofistikovaného nástroje).

Cíle řešení

Společnost Inco Engineering, jejíž zákazníci pocházejí především z Polska a zemí bývalého Sovětského svazu, v současné době expanduje také na asijské trhy – do Číny, Vietnamu, Indie apod. Proto bylo nutné vyřešit omezení Microsoft SBS serveru, který je určen výhradně pro firmy do 75 uživatelů, a který tak již přestal dostačovat rozvíjející se společnosti. Zároveň s růstem počtu uživatelů a vzhledem k nedostatečnému výkonu a pokročilému stáří fyzických serverů byla nutná inovace hardwaru.

Cílem chystaného řešení tedy mělo být jak odstranění licenčních omezení z hlediska počtu uživatelů, tak také navýšení dostupného výkonu fyzických serverů za účelem zlepšení odezvy aplikací a tím zvýšení efektivity práce uživatelů.

Dalším z požadavků bylo zlepšení odezvy správy v případě výpadku služeb, snížení neplánovaných nákladů na správu prostředí a snížení celkového počtu fyzických serverů za účelem snížení přímých nákladů na běžný provoz a údržbu strojů.

Výběr technologie

Vzhledem k majoritě produktů Microsoft v prostředí byla zvolena kombinace Microsoft Windows Server 2008 R2 Hyper-V a Microsoft System Center Essentials Plus 2010 (SCE Plus). Hyper-V jako virtualizační vrstva je součástí OS Windows Server, přičemž je k dispozici i zcela zdarma na webu společnosti Microsoft. SCE Plus pak představuje sadu nástrojů pro úplnou péči o IT, jejíž součástí je centrální proaktivní dohled (od fyzického hardwaru po aplikace), centralizovaná správa prostředí (včetně virtualizační vrstvy) a optimalizované zálohování produktů společnosti Microsoft.

Nasazením a implementací nového prostředí byla pověřena společnost Twinscomp, jež přišla s elegantním spojením technologie Hyper-V a nástroje pro efektivní správu SCE Plus. Celá dodávka vedla přes distributora Tech Data Distribution, jejíž tzv. Value Added divize Azlan je schopna nabídnout přidanou hodnotu v podobě certifikovaných specialistů na virtualizaci, system management a licenční politiku společnosti Microsoft, a to zcela zdarma u uskutečněných projektů.

Současný stav

Díky kvalitně provedené implementaci se i přes rapidní nárůst výkonu serverových aplikací a přes vyšší počet uživatelů podařilo dosáhnout úspory celkových nákladů na vlastnictví o 30 % oproti předchozímu stavu.

Správa prostředí byla centralizována do jediné administrátorské konzole, která umožnila zprůhlednění celého prostředí, nabídla vyšší zastupitelnost IT odborníků a především přinesla proaktivní dohled, který významně eliminuje nedostupnost služeb díky včasnému varování a přesné identifikaci problémů.

Přínosy pro partnera

Díky spolupráci společnosti Twinscomp s divizí Azlan společnosti Tech Data Distribution bylo možné dosáhnout cenové, licenční a projektové optimalizace, která přinesla lepší podmínky pro koncového zákazníka při zajištění nadstandardních výhod pro implementátora řešení. Významná přidaná hodnota vyplynula i pro zákazníka, zvýšil se kredit implementátora a zákazníkovi řešení umožňuje pružněji reagovat na případnou změnu strategie rychlým začleňováním nových technologií.

Zároveň bylo možné přesunout činnost správců od každodenních problémů správy k průběžné analýze potřeb a plánování rozvoje IT, což zajišťuje další přidanou hodnotu řešení pro zákazníka a nový zdroj příjmů pro implementátora.

Microsoft System Center

Microsoft System Center Essentials Plus 2010 (SCE Plus 2010) je unikátní kombinací řešení pro správu a zálohování IT infrastruktury, vycházející z velké rodiny produktů Microsoft System Center. Tento produkt je specificky navržen pro menší a středních firmy, jejichž IT je postaveno na technologiích Microsoft a které využívají jednoduchou topologii sítí i oprávnění. SCE Plus 2010 pak představuje ucelené řešení, které umožní IT specialistům menších firem proaktivně a efektivněji spravovat IT infrastrukturu a udržet data serverů, serverových aplikací i klientských stanic v bezpečí.

Rodina produktů Microsoft System Center 2012 je oproti SCE Plus 2010 jako robustnější řešení doporučována tam, kde firmy ocení širší možnosti správy koncových stanic, větší volnost z hlediska topologie infrastruktury, instalovaných technologií či z hlediska bezpečnosti a i tam, kde se očekává výrazně vyšší míra automatizace IT procesů. Microsoft System Center 2012 totiž poskytuje sadu nástrojů pro efektivní správu vašeho IT prostředí – od tradičních serverů, přes virtualizaci, privátní cloud až po cloud veřejný.

Výhody pro implementátora řešení:

 • podpora implementace management nástrojů od společnosti Microsoft formou slevy;

 • konzultace a optimalizace projektu v rozsahu 30 000 korun zdarma ze strany distributora;

 • podpora při získávání certifikací a zviditelnění na stránkách společnosti Microsoft;

 • posílení pozice implementátora na trhu a získání vazeb na klíčové lidi u výrobce;

 • možnost čerpat marketingové fondy výrobce na prezentaci řešení pro zákazníky;

 • využití Azlan Demo Labu pro testování či prezentaci scénářů zákazníkům.

 

Nabídka upgradu na W8 14. 9. 2012

 

Kupte si potřebný počítač už dnes a upgradujte později.

Podmínky upgradu: 

 1. Kupte si počítač s Windows 7 v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013. Nabídka platí pro nové počítače s předinstalovaným systémem Windows 7 Home Premium, Professional nebo Ultimate zakoupené v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013.

 2. Zaregistrujte se pro tuto nabídku na webu windowsupgradeoffer.com do 28. února 2013.                   

 3. Až bude systém Windows 8 Pro k dispozici, MS vám zašle e-mail s vaším propagačním kódem a pokyny pro zakoupení.                   

 4. Stáhněte si a nainstalujte Windows 8 Pro do kompatibilního počítače s nainstalovaným systémem Windows s použitím Pomocníka při upgradu systému Windows.                   

(Nabídka navíc zahrnuje 90 dnů technické podpory společnosti Microsoft zdarma. Mohou být účtovány poplatky za telefon nebo jiný způsob připojení.)


Už jste si koupili počítač s Windows 7?

Výborně, nabídku Microsoftu můžete využít i Vy. Pokud jste si koupili počítač s předinstalovaným systémem Windows 7 Home Premium, Professional nebo Ultimate v období od 2. června 2012, stačí přejít na web windowsupgradeoffer.com a zaregistrovat se. Až bude systém Windows 8 Pro k dispozici, MS vám zašle e-mail s vaším propagačním kódem a pokyny pro zakoupení. Pak si budete moci stáhnout a nainstalovat Windows 8 Pro do kompatibilního počítače s použitím Pomocníka při upgradu systému Windows.     

Nevíte si rady jaký počítač si pořídit? Či jak upgradovat na W8? Nebojte se Nás kontaktovat, s nákupem nového počítače Vám velice rádi pomůžeme.

Přichází Nový office 14. 9. 2012

 

Co je nového v Microsoft Office?

 

 • Využívá to nejlepší z Windows 8 - nová verze má inovovaný design. Umožňuje pohodlné ovládání dotykem, stylusem, myší či klávesnicí na všech nových zařízeních s Windows. Poprvé budou moci s aplikacemi Office pracovat i uživatelé zařízení s procesory ARM a chystaným operačním systémem Windows RT.

 • Nový Office plně využívá Cloud – své dokumenty i osobní nastavení tak budete mít vždy k dispozici nezávisle na zařízení, na kterém zrovna pracujete (PC, tablet nebo telefon). To vše umožňuje integrace služby SkyDrive a SkyDrive Pro (pro firemní zákazníky).

 • Je plně propojen se sociálními sítěmi – propojuje Vaše kontakty a informace ze všech významných sociálních sítí a spojuje je v jednom místě (People Card). Významnou novinkou je také úzká propojení se Skype a zabezpečenou firemní sociální sítí Yammer.

 • Přináší nové scénáře použití – nové rozhraní pro čtení v Microsoft Word se vždy obrazem přizpůsobí typu zařízení, na kterém pracujete. Aplikace OneNote pro Windows 8 přináší intuitivní ovládání pro snadné psaní a úpravu poznámek na dotykových zařízeních. Další novinky přináší také aplikace PowerPoint a Lync.  

Vyzkoušejte si novou verzi Preview:

Verze Preview je k dispozici na www.office.com/preview a je poskytována v angličtině, španělštině, japonštině. Je možné vyzkoušet (poběží do 30. 6. 2013, do 30. 4. 2013 pro nekomerční produkty)

 

Druhy licencí:

 

 

 

 

Twinscomp, s.r.o. v novém HP partnerském programu. 30. 8. 2012

  

 

Pro zdokonalování Našich služeb se Naše společnost stala členem nového HP Partner Programu !

 

HP Partner Program 2012 je novou formou programu HP Sales Point, určeného pro registrované resellery, kteří nejsou autorizovanými Preferred či Gold partnery. Program zatím zahrnuje podporu pro oblast PC. Později budou integrovány také tiskárny. Mezi klíčové výhody HP Partner Programu patří logo a certifikát (označení partnera), program zpětných bonusů, přístup na webový portál, call centrum, aktuální informace, promo a motivační akce a přístup k marketingovým materiálům a školením. Program zpětných bonusů funguje na bodovém principu. Předem je stanoveno „kompenzační schéma“ a katalog odměn, ve kterém partneři mohou vybírat poukázky, dárky či cash back na produkty HP. Podpora i přes nový on-line portál. Na portálu HP Partner Programu naleznou registrovaní partneři marketingové materiály (bannery, letáky, direct maily a vizuály pro reklamní kampaně), informace o nových produktech vč. obchodních argumentů a tzv. Product Wizard – nástroj pro správný výběr produktu. Zároveň zde HP publikuje přehled promo akcí, informace o programu zpětných bonusů a další aktuality.

8 důvodů, proč si pořídit Windows 8 17. 8. 2012

w8

8 důvodů, proč si pořídit Windows 8

 

 • Výrazné zvýšení rychlosti práce s vaším počítačem a snížení energetické náročnosti: optimalizace jádra systému, UEFI bootování, optimalizace využití operační paměti, vše zaměřeno na uživatele a jeho pohodlnou práci.

 • Kompatibilita a efektivnější provoz všech vašich aplikací: zpětná kompatibilita aplikací se systémem Windows 7, nové Windows 8 aplikace optimalizované pro dotykové ovládání, myš a klávesnici s notifikacemi a novými možnostmi spolupráce, Side loading Windows 8 aplikací.

 • Větší zabezpečení zařízení a firemních dat: UEFI ochrana bootovací sekvence, Windows Defender, Firewall, NAP architektura, BitLocker a BitLocker To Go.

 • Vylepšené technologie pro Enterprise zákazníky: BranchCache, AppLocker, DirectAccess a Internet Explorer 10.

 • Vstupní brána pro flexibilní pracovní styl vašich zaměstnanců: stejné pracovní prostředí a postupy na více koncových zařízeních, silná vazba na veřejné i podnikové cloudové služby, vysoká mobilita a přenositelnost, snadné začlenění vlastního zařízení zaměstnanců do firemní infrastruktury.

 • Snazší a bezpečná práce odkudkoli, kdykoli: Windows To Go – počítač na USB klíči, DirectAccess – přímý, bezpečný a rychlý přístup do vaší korporátní domény a sítě, moderní desktopová virtualizace, podpora RemoteFX.

 • Nyní do konce září 2012 zvýhodněná nabídka Windows Upgrade a Software Assurance: Windows 8 a benefity Software Assurance o 20 % levnější. Konkrétní nabídka přímo u Nás.

 • Windows 8 Enterprise pro zákazníky s platnou smlouvou Windows SA dostupný již od 16. srpna 2012 na stránkách VLSC.

 

Windows 8 je dostupný v edicích, které splňují požadavky vaší firmy:

 

Windows 8 – základní edice určená pro domácnosti. Tato edice bude dostupná jako OEM licence nebo jako upgrade licence v krabicové verzi (FPP). Obsahuje podporu více jazyků a lepší podporu více monitorů.

Windows 8 Pro – edice určená pro firmy a organizace nebo uživatele, kteří požadují pokročilé funkce. Obsahuje navíc podporu pro management zařízení, virtualizaci, šifrování dat a připojení do podnikové domény. Nabízí vylepšené technologie BitLocker a BitLocker To Go pro šifrování disků, vč. externích, a podporu nastavení skupinových politik. Tato edice již nabízí podporu scénářů virtualizace desktopu (společně s VDA licencí nebo SA). Edice bude dostupná jako OEM, FPP a multilicence.

Windows 8 Enterprise – edice pro větší firmy a organizace, která je dostupná pouze při pokrytí licence smlouvou SA. Nabízí  vše jako Windows 8 Pro a navíc Enterprise technologie Windows To Go – váš počítač na USB klíči, AppLocker – management pravidel pro aplikace na zařízeních, BranchCache – optimalizace stahování většího obsahu dat na vzdálená pracoviště a DirectAccess, technologie díky které se mohou uživatelé připojit bezpečně do firemní sítě odkudkoli, se stejnou funkcionalitou jako kdyby seděli přímo v práci. Edice je dostupná pouze v multilicenci jako Software Assurance benefit. 

Windows RT – speciální edice pro dotykové tablety s ARM procesory, která bude vždy dodávána jako předinstalovaná na konkrétním zařízení. Nelze samostatně zakoupit.

Outlook.com 10. 8. 2012

Nový freemail OUTLOOK.COM s novým vzhledem s novou doménou.
Rychlé, přehledné ovládání bez zbytečností kolem.

Free dostupná e-mailová služba OUTLOOK.COM od Microsoftu už
na první pohled působí čistě a přehledně. Dávné doby
překombinovaného Hotmailu jsou pryč. OUTLOOK.COM
nabízí neomezený prostor pro zprávy a bez zbytečné reklamy.

Snadná práce s Outlook.com:

Prioritou číslo jedna je jednoduché a přehledné ovládání. Koncepce
vychází z tzv konceptu Metro, respektivě W8. Registrace služby
vyžaduje zadání telefonního čísla či emailové adresy, plus jednu
kontrolní otázku. Jednoduchost místy připomíná službu Googlu,
ale Microsoft se odvážil ještě dál do tzv minimalismu, což je pro
konzervativní Microsoft úplně nový přístup, který začal s
příchodem nových Windows 8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nic navíc:

Uživatelské rozhraní je rozděleno na tři části – levou, kde je
nabídka, ve kterém najdete vyhledávání, složku s doručenou
a odeslanou poštou, koncepty, koš a nevyžádanou poštu.
Zkrátka vše, co potřebujete, máte na očích. Naopak pravá
část je vyhrazena pro výpis e-mailových zpráv.

 

 

 

 

 

 

 

 

Personalizace:

Prostředí OUTLOOK.COM si můžete upravit dle svých potřeb,
barva panelu a zvýraznění položek si můžete měnit. Vedle
výpisu je možné zobrazit podokno čtení, stejně jako v
desktopovém Outlooku. Při výběru určitého e-mailu se v
horní liště zobrazí nabídka funkčí pro práci s e-mailem -
šťítkování je zde nahrazeno kategoriemi, nechybí ani klasické
složky, podokno čtení můžete mít zobrazeno na straně či dole.
Pomocí horní nabídky můžete vytvořit nový e-mail, anebo
pracovat s právě otevřenou zprávou. V případě označení
adresáta jako důvěryhodného se jeho přílohy budou v
e-mailech rovnou načítat. Pokud dostanete více příloh,
můžete všechny přílohy stáhnout jako jeden ZIP. Dorazí-li v
příloze více fotek, můžete si je prohlédnout v prezentaci.
V případě obdržení dokumentu si můžete daný dokument
přečíst přímo ve webovém Wordu.

Tak hurá na to, vyzkoušejte nový kabát www.outlook.com.

 

Windows Phone 8 - plné tajemství 7. 8. 2012

apollo

Windows Phone 8 - Apollo.

Již několik dní se internetem šíří zprávy a odhady o nastávajícím OS
Windows Phone 8.

Microsoft nechává určité dohady a spekulace nevyvrácené, dokonce
je tzv. tiše podporuje.

Připravované  Windows Phone 8 budou mít pracovní název Apollo již
teď je mnoho spekulací
hlavně u uživatelů s WP 7.5. Především z
důvodu toho, že první zprávy hovořily o možnosti
upgradovat libovolné
zařízení s WP 7.5 na připravované WP 8 Apollo. Bohužel toto nadšení,
ale po pár dnech zmizelo poté, co Microsoft naznačil, že upgrade
nebude možný, a to z
důvodu jiných čipsetů u nových zařízení.

Každopádně Microsoft naznačil, že se pokusí zajistit tento
upgrade. Uvidíme jak se mu to
podaří.

Pravděpodobné součásti WP 8: integrace Skype přímo do "dialleru",
lepší interface kamery,
podpora pro vícejádrové procesory,
NFC funkce pro rychlé platby a informace mezi telefony,

odnímatelnou SD kartu, nové mapy, zaručenou kompatibilitu
aplikací pro WP 7.5.

Windows 8 téměř hotov 2. 8. 2012

Windows 8 je téměř hotov.

Dle neoficiálních informací byl hotov už 25.července... oficiální správa Microsoftu zní takto:

,,Společnost Microsoft právě oznámila, že dokončila vývoj operačního systému
Windows 8 (Release To Manufacturing) a předala ho hardwarovým partnerům.
Ti připraví zařízení s předinstalovaným operačním systémem Windows 8 pro
širokou veřejnost, s plánovaným uvedením na trh 26. října 2012. Verzí RTM
tak byl ukončen vývoj a testování, kterému napomohla i zpětná vazba od
vývojářů a technických nadšenců, kteří si zkušební verze Windows 8 stahovali
od loňského září až doposud. Výrobci počítačů, počítačových komponent a
softwaru zároveň zahájili finální přípravy svých produktů na příchod nové
generace Windows, která nabízí rychlou a plynulou práci v novém a atraktivním
u živatelském prostředí."

Operační systém Windows 8 bude široce dostupný od 26. října 2012. Ti, kdo
si chtějí vyzkoušet
předběžnou zkušební verzi ještě před vydáním, si mohou
stáhnout Windows 8 Release Preview na
adrese http://preview.windows.com.
Navíc,
počínaje 26. říjnem, si dosavadní uživatelé systémů
Windows budou
moci své zařízení upgradovat na Windows 8 za 29,99 EUR a ti zákazníci, kteří si

zakoupili nebo zakoupí počítač s Windows 7 od 2. června 2012 do 31.
ledna 2013, budou moci
od 26. října 2012 využít nabídky aktualizace na
Windows 8 Pro za 14,99 EUR.

Technická podpora Kerio 18. 7. 2012

 

Kerio v letošním roce zavedlo placenou technickou podporu pro koncové zákazníky. Dva měsíce od zavedení ale mění podmínky a od 1. července 2012 má každý zákazník s platným ročním Software Maintenance nárok na 2 bezplatné incidenty. Po vyčerpání 2 incidentů zdarma budou další incidenty zpoplatněny. Samozřejmě musíte mít platnou Software Maintenance.

Bezplatná technická podpora bude i nadále poskytována zákazníkům s registrovanou trial licencí a pro zakoupené produkty po prvotní instalaci, a to po dobu 90 dní od data registrace s neomezeným počtem incidentů.

Windows 8 již brzy! 4. 7. 2012

Podle nejnovějších informací by měl být vývoj operačního systému Windows 8 dokončen v průběhu srpna. Finální verze by měla nést číselné označení 8600 a po dokončení by měla přejít do fáze RTM, což znamená, že partneři Microsoftu budou moci začít s distribucí Windows 8 a zároveň se začnou vyrábět optické instalační média s Windows 8. Pokud se tyto informace potvrdí, už déle očekávaný termín finálního vydání Windows 8, kterým je říjen 2012, by měl být naplněn.

Windows server 2012 3. 7. 2012

Společnost Microsoft v souvislosti s novinkami v Microsoft System Center 2012 oznámila na konferenci Microsoft Management Summit v Las Vegas také přejmenování připravovaného operačního systému Microsoft Windows Server „8“ na Microsoft Windows Server 2012. Oba produkty umožňují zákazníkům zjednodušit přechod do prostředí privátního i hybridního cloudu a jejich následné efektivní provozování. System Center 2012 je již pro zákazníky všeobecně dostupný, předprodukční verze Release Candidate Windows Server 2012 bude uvolněna v prvním červnovém týdnu. Finální verze Windows Server 2012 se očekává v průběhu tohoto kalendářního roku. Mezi hlavní přednosti nového serverového operačního systému patří zejména výrazně vylepšená virtualizační platforma Hyper-V, která například podporuje virtualizaci sítí. Díky tomu umožňuje platforma bezproblémové sdílení síťové infrastruktury různými odděleními nebo různými zákazníky. Hyper-V pro Server 2012 bude podporovat paměť virtuálního stroje až do velikosti celého 1 TB, až 64 TB virtuálního úložiště na jeden virtuální disk a služba clusteru může být rozšířena až na 64 fyzických serverů a celkem 4000 virtuálních strojů. Další možnosti využití Windows Serveru 2012 se týkají také agregace různých datových úložišť na odlišných diskových technologiích bez jakékoliv RAID technologie. Příležitost zvyšovat kapacitu bude například i za plného běhu systému. Zdokonalená funkce Live Migration ve Windows Server zase například umožňuje přesun virtuálního stroje mezi dvěma servery nebo oddělenými clustery, pouze s využitím ethernetového kabelu bez podmínky sdíleného úložiště dat. „ Novinkami představenými v chystaném operačním systému Microsoft Windows Server 2012 jsme s velkým náskokem předstihli.řešení, která nabízí konkurence,“ říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft. „Opravdu podstatné však je zejména to, že všechna uvedená vylepšení mohou výrazně přispět k rychlejšímu rozvoji, větším úsporám a lepší konkurenceschopnosti firem všech velikostí. V tomto smyslu jde o dosud nejlepší verzi systému Microsoft Windows Server, kterou jsme vytvořili.“