Ceny Nových Office 2013

 

Kolik bude stát Office 365 a Office 2013?

Nová řada produktů Office 365 obsahující aplikace, sady, služby a servery bude uváděna na trh v několika fázích. V prosinci 2012 budou uvedeny multilicenční sady pro střední a velké zákazníky. V únoru 2013 přijdou na trh klasické sady Office 2013 pro domácnosti a menší organizace. Služby Office 365 a další produkty Office určené pro mobilní zařízení (telefony či tablety) budou postupně přicházet na trh od března 2013.

Přehled hlavních novinek v novém Office

Nový Office, cloudová verze Office 365 i klasické sady Office 2013, přináší pro uživatele několik zásadních modernizací. Jedná se především o:

 • Předplatné: hlavními nabízenými produkty, kromě klasických sad Office 2013, jsou sady služeb Office 365. Sady Office 365 zahrnují kompletní portfolio aplikací Office a k nim další služby aplikací poskytovaných prostřednictvím internetu (online úložiště, elektronická pošta, chat, videokonference, Office Web Apps apod.).

 • Trvalý vývoj: zákazníci využívající sady Office 365 budou získávat nové verze aplikací prostřednictvím průběžných aktualizací. Microsoft bude v sadách Office 365 uvolňovat novinky v aplikacích průběžně, nikoliv v tříletých cyklech jako tomu bylo dosud.

 • Instalace na 5 + 5 zařízení uživatele: sady Office 365 umožňují jednomu uživateli nainstalovat Office současně až na 5 zařízení typu PC nebo Mac a 5 mobilních zařízení (tablet nebo telefon). Tato zařízení může uživatel měnit.

 • Nejlepší na Windows 8: aplikace Office jsou naprogramovány pro maximální využití možností operačního systému Windows 8 a Windows 7. Aplikace běží v prostředí desktop Windows 8, budou však postupně k dispozici i aplikace Office s uživatelským prostředím ve stylu Windows 8 Apps (aplikace s označením MX). Kromě Windows bude Office k dispozici také na další operační systémy Windows Phone, Windows RT, Mac OS, Android, iOS a Symbian. Kromě toho Microsoft uvádí i svou novou verzi webových Office Web Apps.

 • Ovládání dotykem: všechny aplikace Office je možné ovládat nejen myší a klávesnicí, ale také dotykem. Při ovládání dotykem se automaticky změní uživatelské rozhraní aplikací Office, tuto změnu lze rovněž zapnout ručně z libovolné aplikace Office.

 • Výchozí úložiště v cloudu: při ukládání souborů aplikací Office je výchozím úložným prostorem online úložiště. I při ukládání souborů na disk dochází k paralelnímu ukládání do online úložiště. Výhodou je, že uživatel má k dispozici své dokumenty všude tam, kde existuje připojení k internetu.

 • Personalizace: uživatel se z prostředí Office může přihlásit k účtu sítě nebo ke svému online účtu (účet Microsoft nebo účet Office 365). Po přihlášení se Office automaticky přizpůsobí danému uživateli – zobrazí naposledy používané složky a soubory, přizpůsobí uživatelské rozhraní, spustí doinstalované doplňky, zapne uživatelské slovníky pro korektor pravopisu aj.

 • Instalace: Office se instaluje na PC prostřednictvím technologie „Klikni a spusť“. Díky ní může uživatel začít používat Office již po několika vteřinách instalace, navíc jej lze instalovat paralelně k existující starší verzi Office.

 • Office na vyžádání: uživatel sady Office 365 si bude moci stáhnout a spustit aplikaci Office nebo jen její část na libovolném PC. Po skončení práce je aplikace na PC znepřístupněná.

 • Aplikační telemetrie: softwarový nástroj pro správce IT velkých organizací, který sbírá informace z klientských instalací Office (funkčnost aplikací a instalovaných doplňků, celistvost dokumentů Office apod.) a zobrazuje je v Excelu v přehledném dashboardu.

 • Elektronická distribuce: instalační balíček Office již nebude distribuován na fyzickém médiu. V maloobchodě zákazník zakoupí krabičku s ročním předplatným služeb Office 365 nebo krabičku klasické sady Office 2013. Ta bude obsahovat kód (Product Key) pro přístup na web, z něhož si bude moci zákazník Office nainstalovat.

 • Office Store: uživatelé Office mají k dispozici obchod Office Store z něhož mohou instalovat další aplikace a doplňky do Office. Některé z nich jsou k dispozici zdarma, jiné lze koupit.

 • Cloud Application Model: dává programátorům možnost vyvíjet doplňky a aplikace pro Office hostované v cloudu. Aplikace pak mohou být publikovány v Office Store nebo SharePoint Store. Protože běží v cloudu, jsou k dispozici uživatelům Office nebo informačního portálu SharePoint bez nutnosti instalace na konkrétní počítač.