konec XP

Na základě zpětné vazby od zákazníků, kteří vyžadovali jasná pravidla týkající se délky a způsobu podpory jednotlivých produktů, představil Microsoft v roce 2002 Životní cyklus podpory produktů. Podle těchto zásad poskytuje společnost Microsoft podporu na své klíčové obchodní produkty a vývojářské nástroje v minimální délce 10 let (5 let všeobecné odborné pomoci a 5 let prodloužené odborné pomoci, podpora se váže k poslední aktualizaci Service Pack daného produktu). A právě u Windows XP a Microsoft Office 2003 uplyne v relativně krátké době 10 letá podpora těchto produktů.

Windows XP SP3 a Microsoft Office 2003 přestanou být podporovanými produkty od 8. dubna 2014.
V případě, že jste ještě nepřešli na novější verze produktů Windows a Office, máte nejvyšší čas. Z historické zkušenosti plyne, že přechod na novější verze může trvat firmám a organizacím 18 až 32 měsíců, v závislosti na jejich velikosti a počtu používaných programů. Dalším důležitým bodem je stáří počítačů, kde je nutné v mnoha případech při přechodu na novější verze produktů pořídit také nové počítače.

Od 8. dubna 2014 již nebudou vydávány bezpečnostní aktualizace pro Windows XP a Office 2003. V případě, že se v tomto produktu objeví bezpečnostní chyba, která může být zneužita útočníky, společnost Microsoft nebude již vydávat bezpečnostní aktualizace, které by tuto chybu opravily a znemožnily její využití. Jedinou možností je přejít co nejdříve na novější verzi operačního systému Windows a sady Microsoft Office. Kromě jistoty, že budete i po tomto datu chráněni, získáte navíc nové funkce a možnosti, jak lépe využít své počítače.

Nevíte si rady jak upgradovat Váš stávající Operační systém? Kontaktujte Naše odborníky, kteří Vám rádi pomůžou s výběrem nového OS či hardwaru.