Zabezpečení IT

Antivirová ochrana

Ransomware, Spyware, Malware

V dnešní době je nezbytnou součástí Vaší počítačové sítě! Nové viry a jejich mutace, vznikají prakticky každý den a mohou způsobit velmi vážné problémy. Jejich vliv může mít nepříjemné následky pro vaše počítače a ochranu dat, přes problémy s e-mailovou komunikací až ztrátou dat, či jejich zneužití třetí stranou. Víte jak máte řešený antivirový software?

Antivirový software je potřeba řešit nejen pro pracovní stanice, ale i pro vaše servery. Zabezpečíme celou Vaší počítačovou síť proti virům a nasadíme vhodné antivirové řešení pro Vás. Při pravidelných návštěvách budeme sledovat stav a aktualizaci celého antivirového systému. Odstranění virové nákazy a obnovení dat mohou několikanásobně přesáhnout náklady na účinnou preventivní ochranu.
Naše účinné realizace ochrany proti virům zahrnují:

 • Vhodný Antivirus pro server (mail server, file server)
 • Antivirus pro pracovní stanice (rezidentní ochrana)
 • Antivirus pro mobilní zařízení
 • Odvirování
 • Pravidelnou kontrolu a aktualizaci antivirového SW (reporty)

Počítačová bezpečnost

Kyberbezpečnost

 • návrh zálohovacího řešení na míru (inside, outside backup, retenční policy)
 • vzdálené bezpečné připojení k interní počítačové síti (VPN, SSL, token)
 • zabezpečené připojení do internetu a jiných sítí (bezpečnostní firewall)
 • antispamová ochrana a antivirová ochrana, kompletní zabezpečení sítě
 • šifrovaná emailová komunikace po internetu – řešení bezpečnostních standardů
 • šifrování dat na přenosných disků a mobilních počítačů (BITLOCKER)
 • pravidelné monitorování sítě (aktualizace systému)
 • celkový bezpečnostní audit Vaší sítě – návrh řešení nalezených hrozeb
 • zjednodušená obnova dat proveditelná uživatelem
bezpecnost

Šifrování dat

V poslední době nabírá na důležitosti v oblasti IT. Šifrování je přitom nejjednodušším (a často i nejúčinnějším) způsobem ochrany dat. Fyzickou bezpečnost nikdy nezajistíme tak, jak bychom potřebovali. Pravděpodobnost vyzrazení tajemství roste s počtem osob, které tajemství sdílejí. Přitom při současných výkonech a kapacitách počítačů odpadají dřívější nevýhody šifrování. Ještě před několika lety bylo on-line šifrování noční můrou a zálohování velkých zašifrovaných souborů kvůli nepropustným linkám velmi pomalé. Pro velké objemy dat jsou dnes k dispozici specializovaná hardwarová zařízení, která dokáží zajišťovat šifrování se zanedbatelnou prodlevou. Investice do nich se zvláště ve velkých organizacích (i v těch malých dbajících na bezpečnost) vyplatí.

Nejčastější chyby při implementaci šifrování

Používání slabých hesel nebo jiných nedostatečných autentizačních prvků. Uživatelé mají často snahu si usnadňovat práci, takže záměrně volí slabá hesla, hesla sdílená nebo bezpečnost obcházejí jinak. To je ostatně častý problém celé ICT bezpečnosti. Jenomže každý systém je tak silný jak je silný jeho nejslabší článek – a celá investice do zajištění ochrany dat může přijít vniveč právě kvůli nedisciplinovanosti uživatelů. Disciplínu je tedy nutné vynutit (kontrola kvality hesel) nebo sledovat.

Spoléhání se na silný algoritmus nebo délku klíče. Často slýcháme „používáme 128bitové šifrování“ – mnoho lidí přitom žije v představě, že čím delší šifra, tím lepší výsledek. To je ale omyl. Délka šifrovacího klíče totiž vůbec nic nevypovídá o kvalitě šifrování. Důležitá je celá množina vzájemně propojených prvků: použitý program a metodika či právě délka šifrovacího klíče, ovšem ve spojení s typem algoritmu.

sifrovani

Specializujeme se na šifrování dat pomocí asymetrického šifrování dat

 • Proti zneužití nepovolanou osobou
 • U přenosných zařízení (notebooky, USB disky)
 • Můžete vytvořit elektronický podpis e-mailové zprávy
 • Můžete vytvářet šifrované adresáře a disky
 • Ochráníte data na přenosných zařízeních (USB disky)
 • Ochráníte jakékoli soubory a data před nepovolanými osobami
 • Zabezpečíme e-mailovou komunikaci

Pomocí asymetrického šifrování je možné zabezpečit soubory/adresáře/disky/počítače/e-maily. Data jsou uzamčeny šifrovacím klíčem, bez kterého není možné se k jejich obsahu dostat. Rozkódování dat bez klíče je prakticky nemožné. Jedná se o zabezpečení citlivých či jinak důležitých dat před zneužitím třetími osobami.

Záloha dat

backup

Zálohování DAT

V dnešní době se stále najde spousta firem, které neřeší otázku zálohování dat. Patříte-li mezi tyto firmy měli byste tento problém neprodleně řešit. Nemáte-li zálohovaná data a dojde k nepředvídané ztrátě těchto dat např. porucha HW, SW, odcizení IT technologie, požáru atd., může dojít až ke ztrátě konkurence schopnosti a nebo k celkovému zániku Vaší společnosti.
Rádi pro Vás navrhneme komplexní řešení bezpečnosti a ochraně vašich dat včetně pravidelného zálohování. Zálohování dat probíhá bez jakéhokoliv zásahu uživatele a je nastaveno tak, aby probíhalo v nočních hodinách a nezdržovalo práci na síti a serveru. V případě výpadku nebo poruchy jsou k dispozici nejnovější zálohy, které mohou být obnoveny během krátké doby. V případě neprovedení zálohy např. nedostupnost datového uložiště atd. jsme informování reportem.

Způsoby zálohování a obnovy dat:

 • DPM
 • záloha pomoci HW technologie (Zrcadlení dat, RAID 0,1,5)
 • ukládání dat na pevná či přenosná media (např. externí disky)
 • zálohování na tzv. pásková media (DAT)
 • obnova dat pomoci stínové kopie
 • replikování dat na jiný server
 • Outside backup, fyzický transport medií mimo firmu zákazníka

Po prozkoumání vaší situace a potřeby jsme schopni navrhnout způsob zálohy, přímo na míru Vašim požadavkům.

Veeam_logo_topaz_2019

Společnost Veeam® je lídrem v řešeních zálohování, která zajišťují správu dat v cloudu. Společnost Veeam nabízí jednotnou platformu pro modernizaci zálohování, urychlení přechodu na hybridní cloud a zabezpečení vašich dat. Naše řešení se snadno instalují a spouštějí, jsou dostatečně flexibilní, aby se dala použít v libovolném prostředí, a jsou vždy spolehlivá.

altaro

Vlajkovým produktem softwarové společnosti Altaro je Altaro VM Backup, který se chlubí prvotřídní technologií pro deduplikaci napříč virtuálními stroji, jež podstatně zrychluje provedení záloh a snižuje požadavky na velikost datových úložišť, technologií Boot from Backup, se kterou okamžitě spustíte jakoukoli verzi virtuálního stroje přímo ze zálohy, a spoustou dalších prakticky využitelných vlastností. Nejnovější verze zálohovacího řešení podporuje i hostitele Hyper-V běžící na Windows Serveru 2016 a přináší řadu inovací, díky kterým je Altaro VM Backup lehčí, svižnější a vhodný i pro malé a střední podniky. Až se pustíte do instalace, překvapí vás svou rychlostí a snadností, s níž vytvoříte svůj spolehlivý zálohovací plán. Zvládnete to pod 15 minut, a to i tehdy, pokud se zrovna  nepovažujete za experta na zálohování virtuálních strojů. Nepotřebujete k tomu žádný další software a cena je přesně akorát.

azure

Cloudová platforma Microsoft Azure zahrnuje víc než 200 produktů a služeb navržených tak, aby pomáhaly s realizací nových řešení pro aktuální úlohy dneška a s utvářením budoucnosti. Využijte možnost sestavovat, provozovat a spravovat aplikace napříč několika cloudy a místním i hraničním prostředím, a to pomocí nástrojů a architektur podle vaší volby.

synology

Data představují srdce transformace každého průmyslového oboru a právě zde hraje společnost Synology zásadní roli. Naše mise spočívá ve správě a ochraně dat po celém světě. Společnost Synology umožňuje jedinečným způsobem každé firmě spravovat, zabezpečit a chránit svoje data všude, kde je potřeba přístup, od jednotky flash přes disk až po několik cloudových architektur – v míře potřebné ke zvládnutí exponenciálního nárůstu objemu dat v digitálním světě.

Bezpečnostní audit a penetrační testy

Návrh řešení nalezených vulnerability  – implementace bezpečnostních standardů

Online monitoring sítě

Aktivní monitorování sítě – předcházení problémům se službami

Promyšlený monitoring ICT systémů umožňuje odhalit závady dřív, než se projeví.
Pokud vznikne problém, zkracuje reakční doby zásahu. Monitoring ICT generuje data pro kontrolu kvality služeb ICT (SLA), podklad pro efektivní řešení oprav. Shromážděná data umožňují také analýzu trendů a včasné plánování potřebných opatření včetně investic do ICT.